CHP Genel Merkez

Adres : Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
Telefon : (+90) 312 207 40 00
Faks : (+90) 312 207 40 39
Web : http://www.chp.org.tr
EPosta : chp@chp.org.tr
  • Anasayfa
  • Bunları Mutlaka Okumalısınız
  • Genel Başkan Kılıçdaroğlu: “Adaylar belirlenmiştir. Türkiye’ye, Türkiye’nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım. Gün, CHP’yi iktidara taşıma günüdür” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu: “Adaylar belirlenmiştir. Türkiye’ye, Türkiye’nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım. Gün, CHP’yi iktidara taşıma günüdür” dedi.

-“CHP, iktidar olduğunda kadına yönelik şiddet asla ve asla olmayacaktır. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Emekliler, ‘ay sonunu nasıl getiririm’ diye korkmayacak. Bakkalın, kasabın, manavın önünden korkarak geçmeyecek. Bu ülkeyi 12 yıldır yönetenler Türkiye’yi bu noktaya getirdiler. Biz 4 yılda ülkeyi çok farklı bir noktaya taşıyacağız.”

TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu CHP’nin milletvekili aday listesini, “Gayet güzel, bütün Türkiye’yi, hiçbir ayrım yapmadan kucaklıyoruz” diye değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, özellikle kadın adayların listelerin en iyi yerlerinde olmasından mutluluk duyduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu bu konuda şunları söyledi;

“Önümüzdeki süreç içerisinde inşallah CHP, iktidar olduğunda bu ülkenin bütün sorunlarını çözecektir. Bütün sorunlarını çözmeye kilitlenmiştir. Kadına yönelik şiddet asla ve asla olmayacaktır. Hele 1400 gibi bir rakam asla olmayacak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bütün çocuklar mutlu olacak. Anneler, çocuklarını huzur içinde okula gönderecekler. Bütün bunların sözünü veriyorum.

Emekliler, ‘ay sonunu nasıl getiririm’ diye korkmayacak. Bakkalın, kasabın, manavın önünden korkarak geçmeyecek. İşsizliği de bitireceğiz, çok kararlıyız ve azimliyiz. Bu ülkeyi 12 yıldır yönetenler Türkiye’yi bu noktaya getirdiler. Biz 4 yılda ülkeyi çok farklı bir noktaya taşıyacağız.”

-”Türkiye’nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım”

Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili aday listesinde yer almayan bazı aday adaylarının sitem ettiğine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“İster ön seçim ister kontenjandan adaylık başvurusunda bulunan bütün arkadaşlar çok değerli. Bütün arkadaşlarıma şükran borçluyum.

Ama bir gerçek var. 55 yerde ön seçim yaptık. Dolayısıyla bizim kontenjan sayımız son derece sınırlı. Gönül isterdi ki bütün arkadaşlarıma yer vereyim. Ama maalesef öyle bir şansımız yok.

Listeye girmemesine karşı son derece sıcak, güzel mesajlar veren arkadaşlarımız var. ‘Biz çalışacağız’ diyen arkadaşlarımız var. Olay bireysel olay olmayı çoktan aşmıştır. Olay, CHP’yi iktidara taşıma günüdür. Dolayısıyla bizim bütün çabamızı bunun üzerine yoğunlaştırmamız lazım. Elbette hepimiz insanız. Listelerde yer almadığımız zaman burukluk yaşayabiliriz, üzülebiliriz. Ama bunları geçici bir süre için yapmalıyız. Türkiye’ye, Türkiye’nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım.”

Kılıçdaroğlu, “AKP’nin listesi saray ağırlıklı mı yoksa Başbakanlık ağırlıklı mı?” sorusu üzerine, “Onu sarayda oturana soracaksınız. Çünkü asıl aktör o. Diğeri vesayet altında” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun MHP’den milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin soruya da “Mutlu oldum. Çok değerli, birikimli birisinin parlamentoda olması her zaman iyidir” yanıtını verdi.

Bu Sayfayı Paylaş:
  • Facebook
  • Google
  • Twitter
  • RSS Feed

© 2014 Cumhuriyet Halk Partisi - Tüm Hakları Saklıdır
Adres: Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
7ccc54cf454b392d8e99f1a4300438a219
6