CHP Genel Merkez

Adres : Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
Telefon : (+90) 312 207 40 00
Faks : (+90) 312 207 40 39
Web : http://www.chp.org.tr
EPosta : chp@chp.org.tr

Dikili’de kavşaklar modernize ediliyor

Dikili’de modernize çalışmaları tam gaz devam ederken sıra kavşakların yenilenmesine geldi.

Vatandaşların huzurlu bir yaşam sürdürmesi için hizmetlerine devam eden Dikili Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği alt ve üst yapı projelerini birer birer hayata geçirirken döner kavşak ve sinyalizasyon modernizasyonu ile kente yeni bir çehre ve halka kolaylık sağladı.

Belediye Başkanı Mustafa Tosun liderliğinde hizmetlerini aralıksız sürdüren ve ilçeyi adeta şantiyeye çevirerek kenti daha estetik bir görünüme kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışan Dikili Belediyesi, ilçenin en önemli ana arterlerinden biri olan Bülent Ecevit Kavşağı’nda döner kavşak ve sinyalizasyon çalışmalarına başlattı. Yürütülen geometrik düzenleme ve sinyalizasyon sistemi oluşturma çalışmalarının tamamlanmasıyla Bülent Ecevit Kavşağı hem güvenli bir trafik akışına hem de estetik bir görünüme kavuşacak. Ayrıca granit zar taşı ve bordür döşenerek oluşturulan kaldırım ve yaya geçit alanları da yayalara rahat nefes aldıracak.

Bülent Ecevit Kavşağı’nda yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla bölgedeki trafik ve yaya geçişlerinin düzene gireceğini vurguladı. Çağdaş ve yaşanılabilir kent Dikili hedefiyle yürütülen çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını da ifade eden Tosun, kavşakta yapılan fiziki düzenleme ve sinyalizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte trafiğin daha güvenli ve akışının da daha kolay olacağını söyledi. Başkan Tosun, “Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizde insan hayatını kolaylaştıracak, güzelleştirecek çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bülent Ecevit Kavşağı ilçemizin girişi diyebileceğimiz en önemli arterlerden biri.  Bölgede devam eden yaya yolları, refüj çalışmaları, sinyalizasyon, aydınlatma sistemi ve çevre düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte hizmete girecek Bülent Ecevit Kavşağı ilçemizin değişen yüzünü yansıtacak. Yapılan tüm çalışmalar ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bu Sayfayı Paylaş:
  • Facebook
  • Google
  • Twitter
  • RSS Feed

Yorum yaz.

Yorum yapabilmek için üyelik girişi yapın. Giriş Yap »

© 2014 Cumhuriyet Halk Partisi - Tüm Hakları Saklıdır
Adres: Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
7ccc54cf454b392d8e99f1a4300438a219
13