CHP Genel Merkez

Adres : Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
Telefon : (+90) 312 207 40 00
Faks : (+90) 312 207 40 39
Web : http://www.chp.org.tr
EPosta : chp@chp.org.tr
  • Anasayfa
  • Bunları Mutlaka Okumalısınız
  • Gök Başbakan Davutoğlu’na sordu: “Ankara Emek Sümer Holding lojmanlarının zorla boşalttırılması girişimlerinin, binaları TURGEV’e devri iddiaları ile ilgisi var mıdır?”

Gök Başbakan Davutoğlu’na sordu: “Ankara Emek Sümer Holding lojmanlarının zorla boşalttırılması girişimlerinin, binaları TURGEV’e devri iddiaları ile ilgisi var mıdır?”

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, yargı kararı beklenmeden Sümer Holding lojmanlarının zora dayalı tahliye işlemlerindeki telaşı,  lojmanları bir an önce TURGEV’e devretme niyetine bağlayan  iddialara Başbakan Davutoğlu’ndan yanıt istediği soru önergesini TBMM Başkanlığına sundu.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 11.02.2015

Levent GÖK

Ankara Milletvekili

CHP Grup Başkanvekili

Ankara Emek semtinde Kırım Caddesinde bulunan Sümer Holding Lojmanları G1, G2 ve G3 diye anılan üç bloktan oluşmakta ve bu lojmanlarda toplam 50 aile oturmaktadır.

Polis, hamal, nakliye araçları ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü elemanlarından oluşan bir ekip 10 Şubat 2015 günü kar – kış demeden evleri zorla tahliye etmeye kalkışmıştır.

Bu bağlamda;

1-Sümer Holdinge ait lojmanlar, Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından önceki tarihlerde satışa çıkarılmış mıdır?

2-Çıkarıldıysa kaç kez ihale yapılmış ve ihale neden sonuçlanmamıştır?

3-Anılan lojmanların Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından Maliye Hazinesine devredildiği doğru mudur?

4-Doğru ise hangi amaçla devir işlemi gerçekleştirilmiştir?  Devir işlemi hangi tarihte yapılmıştır?

5-Devir işlemine karşı yargı yoluna gidilmiş midir? Gidilmişse giden kuruluş kimdir?

6-Yargılama sonucu beklenmeden lojmanların boşaltılmasında zora başvurulması insani anlayışla örtüşmekte midir, hukuka uygun mudur?

7-Yangından mal kaçırırcasına yargı kararı beklenmeden lojmanları zorla boşaltmada iki otobüs çevik kuvvet polisi ile içine düşülen bu acilliği, binaların TURGEV’e devri ile ilişkilendiren iddialar doğru mudur? Bu iddialara karşı bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

8-Yargı kararını beklemeden, kar ve soğuk ortamında öğrencilerin okul, ailelerin barınma koşulları hiçe sayılarak girişilen bu zora dayalı acil tahliye işlemini durdurmak üzere ilgililere bir talimat verecek misiniz?

Bu Sayfayı Paylaş:
  • Facebook
  • Google
  • Twitter
  • RSS Feed

© 2014 Cumhuriyet Halk Partisi - Tüm Hakları Saklıdır
Adres: Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
7ccc54cf454b392d8e99f1a4300438a219
15